Külalised Hispaaniast Baskimaalt


.Foto: Külalised Valgamaal, Tsura Talus. Taustal Herefordi maheveised, pildid paremal peremees Margus Keldo. Autor: Piret Hion


12.-14. juunil korraldasime Eestimaal Erasmus+ ringkäigu kuuele Baskimaa kutsekooli õpetajale. Nende koolis õpetatakse mahepõllumajandust (nii taime- kui loomakasvatust), aiandust ja maastikuehitust.


Esimesel päeval viisime külalised kohtuma maasikakasvatajatega: meid võtsid kiirele ajale vaatamata lahkesti vastu Helen Kaskema Nõo vallas ja Toomas Lillo Põlvamaal Tasuja talus  Esimese päeva lõpetas ringkäik Tartu Maheaias, kus oli küllaga uurimist ja imestamist.

Teisel päeval sõitsime Olustverre, kus Teenindus- ja Maamajanduskooli projekti- ja arendusjuht Marika Šadeiko tegi kogu suure koolikompleksi põhjaliku tutvustuse. Tagasiteel peatusime Rannus, kus Madis Ajaots andis ülevaate oma seemnekasvatusettevõttest.

 

Kolmanda päeva hommik viis meid Aparaaditehasesse  eAgronomi - egas ilma IT-firmat nägemata ei saa ometi külalised Eestist ära minna! Turundusjuht Silver Bohli eAgronomi tulevikku suunatud tegevuse ülevaade oli tõeliselt silmiavav. Külaskäigu viimane sihtpunkt oli Neeruti, kus Margus Keldo tutvustas oma Herefordide aretuse mahefarmi ja Liivimaa Lihaveise tegemisi.

Oleme väga tänulikud kõigile, kes oma igapäevatoimetuste keskel leidsid aega külaliste jaoks. Nad jäid Eestimaal nähtu ja kuulduga väga rahule! Loodame, et see rahvusvaheline koostööprojekt rikastab nii Baskimaa kui ka Eesti haridusvaldkonda ning avab uusi uksi tulevastele koostöövõimalustele.


Eelmine
Maastikuehitaja kutseeksamite hindaja koolitus
Järgmine
Ungari kutseõpetajate koolitus

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: